Staff Structure

Empty! Please add a resource.
Staff Structure September 2018
 
Headteacher:                       Mrs Y. Bennett-Gleig
                                     (Designated Safeguarding Officer)
 
Assistant Head:                    Mr I. Lunt
(Outcomes, Behaviour              (Designated Safeguarding Officer)
and Safety)
 
Assistant Head:                    Mrs C. Padilla
(Curriculum)
 
SENDCO :                          Mrs L. Rannard
 
Administrative Staff:              Mrs K. Graham - Office Manager / Bursar
                                     Mrs D. Higham -Administrator
 
Reception Class:                    Mrs H. Livesley -  Class Teacher
                                     Mrs M. Hay - Learning Partner (Full time)
                                                                             
 
Year 1:                             Mrs A. Kavannagh -  Class Teacher
                                     Miss C. Newsham - Learning Partner (shared with Y2)
                                     Miss S. Owen - Learning Partner (1-1 morning) 
                                     Mrs K. Burrows - Learning Partner (1-1)
 
Year 2:                             Mrs J.Chedgzoy/ Miss E. Grocott -  Class Teacher
                                     Miss C. Newsham - Learning Partner (shared with Y1)
                                         
                                         
Year 3:                            Mrs L. Rannard -  Class Teacher
                                    Mrs J. Taylor - Learning Partner (1-1) 
                                    Miss G. Bradshaw - Learning Partner (shared with Y4)
                                              
 
Year 4:                             Mr R. Palmer -  Class Teacher
                                     Mrs J. Taylor - Learning Partner (1-1)
                                     Miss G. Bradshaw - Learning Partner (shared with Y3)
                                         
                                             
Year 5:                             Mr I. Lunt -  Class Teacher
                                       Mrs L. Wood - Learning Partner (1-1)
                                        Mrs C. Thomas - Learning Partner (1-1) 
                                        Mrs L. Richmond - Learning Partner ( 1-1)
 
Year 6:                              Mrs C. Padilla -  Class Teacher
                                      Mrs H. Walker - Learning Partner (morning)
                                          
                                            
Cover Supervisor:                   Mrs C. Roscoe
 
HLTA :                              Miss A Deary (afternoon)
   
Breakfast Club Manager:           Mrs C. Lewis
 
Caretaker:                           Mr E. Burgos
 
Welfare Assistants:                 Miss L. Brady (Welfare in Charge)
                                          Mrs A. Mullholand
                                          Mrs N. O'Rourke
                                          Mrs S. Gilbert
                                          Mrs L. Collins
                                            
 
Kitchen Staff:                          Mrs J. Turner (Head Cook)
                                          Mrs M. Boyce
                                          Mrs P. Walmsley
                                          Miss T. Shaw